L’infantil femení, bronze en el campionat d’Espanya

0
393

L’equip dirigit per Pere Sancerni es va penjar la medalla de bronze, després de superar a l’Unicaja en la lluita pel tercer i quart lloc  


Medalla de bronze per a l’infantil del Barça de bàsquet femení en el campionat d’Espanya. Les blaugranes van acabar penjant-se una medalla gràcies al magnífic torneig realitzat, tot i la derrota en semifinals davant el Sant Adrià, el campió

El Unicaja lo puso difícil

En la final de consolación, el conjunto bajo las órdenes de Pere Sancerni no lo tuvo nada fácil. A pesar de ir por delante buena parte del partido, las andaluzas se adelantaron al final del tercer periodo por sólo un punto (56-57).

En el último cuarto, el Barça reaccionó para acabar subiendo al tercer escalón del podio, gracias a la victoria por 74-68.

Classificació final:

1r SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÀ 
2n MOVISTAR ESTUDIANTES
3r BARÇA CBS 

Calendari de joc dels equips catalans: 

Fase prèvia / Grup B: Snatt’s Sant Adrià, Movistar Estudiantes, Ponce Tierno Valladolid, CB L’Horta Godella

9 juny / 12:30h / Ponce Tierno Valladolid 42 – 75 Snatt’s Femení Sant Adrià
10 juny / 11:30h / CB L’Horta Godella 61 – 81 Snatt’s Femení Sant Adrià
11 juny / 11:30h / Snatt’s Femení Sant Adrià 64 – 36 Movistar Estudiantes

Fase prèvia / Grup C: Barça CBS, Luther King, Unicaja Andalucía y Ordoño II León

9 juny / 16:00h / Unicaja Andalucía 51 – 67 Barça CBS
10 juny / 16:00h / Ordoño BF León 47 – 66 Barça CBS
11 juny / 16:00h / Barça CBS 77 – 45 Luther King

Fase prèvia / Grup D: Genovés Vaelncia, Citylift GEiEG Unigirona, Bosco Salesianos y UCAM Murcia

9 juny / 18:00h / UCAM Murcia 50 – 89 Citylift GEiEG UniGirona
10 juny / 19:00h / Citylift GEiEG Girona 71 – 33 Bosco Salesianos
11 juny / 18:00h / Genovés Valencia 50 – Citylift GEiEG UniGirona 54

1/8 de final / dimecres 12 de juny:

10:00h / SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÀ A 89 – 51 IES ORDOÑO II BF LEON
12:00h / BARÇA CBS A 71 – 63 PONCE TIERNO VALLADOLID
16:30h / CITYLIFT GEIEG UNIGIRONA A 47 – 54 C.B. TENERIFE CENTRAL

1/4 de final / dijous 13 de juny:

10:00h / BARÇA CBS 57 – 38 CB SAN BLAS ALICANTE
19:00h / BOSCO SALESIANOS 31 – 73 SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÀ

Semifinals / divendres 14 de juny:

19:00h / BARÇA CBS A 37 – 62 SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÀ A

Final / dissabte 15 de juny:

19:00h / FINAL / MOVISTAR ESTUDIANTES 51 – 87 SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÀ A
10:30h / 3r i 4t lloc / UNICAJA 68 – 74 BARÇA CBS

Deixa un comentari